برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

پخش تضمینی (TrueView) چیست؟

مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

با افزایش روزافزون حجم تبلیغات میزان توجه کاربران به آن‌ها در حال کاهش می‌باشد. پس ما زمان کمتر و انرژی بیشتری برای جلب توجه کاربران نیاز داریم. امروزه تبلیغات ویدیویی حجم بیشتری از پیام را در زمان کوتاه‌تری به مخاطب منتقل می‌کند. صدا و تصویر امکان درگیر شدن حواس و عواطف مخاطب را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد و این شانس مورد توجه قرار گرفتن (Attention) و درگیری (Engagement) تبلیغ را بیشتر می‌کند.

انواع متفاوتی از تبلیغات ویدیویی در عصر جدید شکل گرفته است که از نظر قیمت پرداختی نیز بسیار متفاوت از هم می‌باشند. در این مطلب می‌‌خواهیم مدل پخش تضمینی (TrueView) را برای شما شرح دهیم.

پخش تضمینی (TrueView) چیست؟

براساس تعاریف گوگل، پخش تضمینی در تبلیغات ویدیویی بر این اساس است که شما زمانی برای تبلیغ‌تان مبلغی پرداخت می‌کنید که کاربر زمان انتخابی شما را از آن ویدیو دیده (معمولا این تایم ۳۰ ثانیه می‌باشد) و یا عمل موردنظر شما را انجام داده باشد.

برای درک کامل مفهوم آن به مثال زیر توجه کنید.

شما یک ویدیوی تبلیغاتی ۴۵ ثانیه‌ای آماده کرده‌اید و طبق استراتژی‌های خود تصمیم به استفاده از پخش تضمینی برای نشر آن در شبکه تبلیغاتی سنجاق گرفته‌اید. شما ویدیو خود را در سایت‌های موردنظرتان به نمایش می‌گذارید. حال روند کار بدین صورت می‌باشد. پس از ورود کاربر به صفحه ویدیو و کلیک بر روی گزینه نمایش (Play)، تبلیغات شما شروع می‌شود. تا ۵ ثانیه کاربر مجبور به دیدن تبلیغ شما است و بعد از ۵ ثانیه گزینه *رد کردن آگهی* برایش به نمایش درمی‌آید. تا بدین جا هزینه‌ای برای شما لحاظ نشده است. اگر مخاطب به دیدن ویدیو تا ثانیه ۳۰ و یا حتی بعد تا انتهای ویدیو ادامه دهد هزینه یک پخش تضمینی (TrueView) از بودجه شما کسر خواهد شد. همچنین اگر کاربر حتی قبل از این ۳۰ ثانیه بر روی تبلیغات شما کلیک کرده و وارد وب‌سایت شما شود نیز یک پخش تضمینی حساب می‌شود.

pre roll
نمونه تبلیغات Pre-roll

تا این جا متوجه این نوع از تبلیغات ویدیویی شدیم. اکنون ممکن است با خود بگویید چرا باید از پخش تضمینی استفاده کنم؟

در وهله اول به این طریق شما به بینندگان‌تان حق انتخاب می‌دهید. یک معامله برد-برد، چرا که تنها کاربرانی به دیدن ادامه ویدیوی شما می‌پردازند که در همان ۵ ثانیه ابتدایی علاقه‌ای به نوع محتوای شما پیدا کرده‌اند و احتمال اینکه پس از پایان ویدیو وارد وب‌سایت شما شوند خیلی بیشتر است و کاربرانی هم که علاقه‌ای نداشته‌‌اند آگهی را رد کرده‌اند.

پس افرادی که وارد وب‌سایت‌تان می‌شوند کاملا با ارزش بوده و کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به دیگر انواع تبلیغات داشته و احتمال تبدیل آنان به مشتری نیز بیشتر می‌باشد. (برای داشتن ورودی‌هایی با کیفیت همچنین می‌توانید از تبلیغات نیتیو نیز استفاده کنید)

دیگر مزیت این سیستم هزینه‌ آن ‌می‌باشد و شما تنها برای افرادی که واقعا مستعد ورود به وب‌سایت‌تان بوده‌اند پرداخت انجام داده‌اید.